دوشنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۷

 به نظر شما  اگر صاحب  کسب و کاری  یا مدیری از  معانی  ترکیباتی چون سود ناخالص ، نقطه سربه سر ، نقطه سفارش ، حاشیه سود یا هرکدام از نسبت های مالی اعماز نسبت سودآوری، نسبت اهرمی یا نسبت نقدینگی و . . . یا بسیاری از پارامترهای عملیاتی کسب و کار خویش شناخت و تعریف درستی نداشته باشد چه رفتارهایی از خود بروز میدهد ؟

یا بهتر بگویم رفتارهایی که یک مدیر یا صاحب کسب و کار به خاطر آگاهی نداشتن از مناسبات مالی خود بروز می دهد ممکن است چه اتفاقاتی را رقم بزند؟

علم روانشناسی می‌گوید هر فرد در مواجهه با یک شرایط ناشناخته یکی از سه نوع رفتار زیر را از خود بروز میدهد : 

و اما رفتارهای فرد در مقابله با یک شرایط شناسائی نشده عبارت است از :

رفتار محافظه کارانه

رفتار ریسکی

رفتار منطقی

ما با هم این سه رفتار را بررسی و اتفاقاتی که ممکن است از این عکس العمل ها حادث شود را بررسی می کنیم.

رفتار محافظه کارانه

در خوش بینانه ترین و ساده ترین حالت به رفتار محافظه کارانه و فارغ از هیجان روی آورده و سعی در کندی حرکت و کاهش هزینه ها چه بصورت ضروری و چه به‌صورت غیر ضروری برای شناخت بیشتر از موقعیت می پردازد که تاثیر یکسانی بر نیروهای درون سازمانی و برون سازمانی دارد

به‌طور مثال بدلیل عدم بودجه بندی صحیح هنگام عدم وصول مطالبات شرکت مدیر تصمیم به سخت گیری های زیاد در کاهش هزینه ها می کند و کارکنان دیگر نمی توانند تشخیص درستی از منطقی یا غیر منطقی بودن رفتارهای محافظه کارانه مدیر به قصد کاهش هزینه داشته باشند و ناخودآگاه دچار کاهش کارائی و اثربخشی می شوند که سرانجام به نارضایتی آنان از محیط کار می انجامد.

یا مثلاً" طرفین تجاری اعم از تامین کننده یا دریافت کننده کالا و خدمات نیز گاه به جهت تاخیر در پرداخت یا تاخیر در ارائه خدمات یا ایجاد رویه های تاخیر در کار به جمع ناراضیان می پیوندد. خب مگر یک مجموعه بجز دو بخش برون سازمانی و درون سازمانی آپشن دیگری برای پویایی و تعامل در بازار کسب و کار دارد !؟

پس رفتار اول در کسب و کار به دلیل ایجاد عدم رضایت افراد در بلند مدت جوابگو نیست.

رفتار ریسکی

در افراطی ترین حالت مدیر ممکن است در مواجهه با افزایش یا کاهش قیمت جنس مشابه توسط رقبا برای دور نیفتادن از قافله دست به تصمیمات ریسکی بزند.

به‌طور مثال : بدون توجه به مناسبات بازار و دلایل رقبا ، تصمیم  به افزایش قیمت ها بگیرد. این روش هم ممکن است کاهش میزان فروش و هم از دست دادن مشتریان سطح میانی را در بر داشته باشد.

اصولا" بزرگترین دلیل ریسک کردن در دسترس نبودن اطلاعات کافی می‌باشد. پس طبیعی است که یک مدیر یا صاحب کسب و کار برای هر تصمیمی یا باید از حدس و گمان استفاده کند یا طبق روال های گذشته احتمالات دستیابی به هدف را تخمین بزند و همواره با استرس منتظر نتایجی باشد که خودش نقش زیادی در به وقوع پیوستن آن‌ها نداشته .پس این رفتار نیز به دلیل عدم اطمینان و استرس همیشگی در بلند مدت جوابگو نمی‌باشد

قبل از اینکه به رفتار سوم بپردازیم نگاهی اجمالی به وظائف مدیر و انتظارات صاحبان سهام از مدیران بیندازیم

وظائف هر مدیری بطورکلان به چهار جزء زیر تقسیم می گردد :

تصميم گيري –  برنامه ریزی –  رهبری اجرا –  کنترل

روشن است ، تا زمانیکه مدیر از مناسبات و روابط محاسباتی و اطلاعات کلیه بخش های درونی و بیرونی مجموعه خود آگاه و مطمئن نباشد همواره در سه بخش انتهایی وظائف خود با احساس خطر در روند کار و جذب نقدینگی و سودآوری روبروست و ناگزیر ممکن است از روشهای اشتباه برای رسیدن به هدف استفاده کند.

رفتار منطقی

حال انتخاب روش سوم یعنی رفتار منطقی را بررسی می کنیم که با توجه به مبحث ما یعنی بدست آوردن شناخت اولیه قبل از قرار گرفتن در موقعیت های ناشناخته پیش رو در کسب و کار پیشاپیش قدم های رسیدن به هدف را نشانه رویم.

همانطور که میدانیم هدف هر کسب و کاری سودآوری و کسب اعتبار و توسعه و رشد در جوامع و اقتصاد می‌باشد که تمامی اهداف بالا از مناسبات مالی و اطلاعات و روابط بین آن‌ها بدست می آید پس تنها کسب حداقل های دانش مالی است که می‌تواند مدیریت را در حاشیه امنیت تصمیم گیری برای نیل به دیگر وظایف خود و رسیدن به اهداف کسب و کار خویش قرار دهد.

هر صاحب کسب و کاری در اولین قدم های کسب دانش مالی باید کسانی را در بخش ثبت و ضبط ، طبقه بندی و خلاصه سازی و گزارشگری اطلاعات مالی و عملیاتی خود یعنی "بخش مالی" تجهیز کند که جزئیات کار را به خوبی بدانند و با دانستن نیاز مدیر نقش خود را به بهترین نحو ایفا کنند.

راه حل

اگر این اولین قدم یعنی ثبت و ضبط در سرچشمه درست چهره نگیرد، نتایج گزارشات اساسی می‌تواند باعث استیصال در برنامه ریزی و تصمیمات غلط در رهبری بر مبنای آن اطلاعات و عدم کنترل مساعد در جریان کار گردد که کل کسب و کار را تحت الشعاع قرار دهد.

اما قدم دوم ، پس از بکار گماردن نیروهای کارآمد جهت ثبت و ضبط و ... اتفاقات مالی یادگیری روش های محاسبه مالي و روابط حساب ها و آشنایی با مفاهیم پایه ای دانش مالی به جهت تجزيه و تحليل گزارشات مالي کسب و کار می‌باشد.

اگر به روابط علت و معلولی و و نظم در رویدادهای جهان معتقد باشیم متوجه خواهیم شد که با داشتن اطلاعات و درک و شناخت روابط بین آن‌ها در رویارویی با هر مسئله ای از قدرت و کنترل بالاتری برخوردار خواهیم بود و چون همواره تصمیم گیری برای رسیدن به اهدافی خاص در آینده چهره می گیرد با توجه به قابلیت پیش بینی روش سوم یعنی رفتار منطقی توصیه می‌شود که مدیر همواره باید مجهز به ابزارهای شناخت برای تصمیم گیری در مواضع مختلف باشد. 

ناگفته نماند که مدیران همواره از محدودیت منابع سخن می گویند اما در کمتر مواقعی به محدودیت اصلی خود یعنی نقص اطلاعات یا نداشتن درک درست از روابط اطلاعات کسب شده اشراف یا اذعان دارند که متاسفانه گاهی عامل زمان و هزینه را توجهی بر این نقص می شمارند و به همین جهت است که خیلی از اوقات به جای یافتن بهترین راه حل، متناسب ترین راه حل را با توجه به موقعیت پیش رو اتخاذ کرده که فقط رضایت طرف مقابل را در آن مقطع جلب کنند

تنها راه رفع این محدودیت بدست آوردن اطلاعات مطمئن و قابل سنجش از مرجع مناسب یعنی محل ثبت و ضبط در سرچشمه در واحد مالی می‌باشد و لاغیر تا صاحب کسب و کار با بدست آوردن دانش تجزیه و تحلیل و سنجش آن اطلاعات مهمترین وظیفه مدیریتی خود یعنی تصمیم گیری را به بهترین نحو انجام دهد و قطعا" تصمیم گیری است که کلیه عملکردها و رفتارهای افراد درون سازمانی و برون سازمانی را جهت انجام فعالیت تحت تاثیر قرار میدهد

تالیف

کیوان ریاحین

مدیرسازان

نظر خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظرات شما پس تایید مدیریت نمایش داده میشود.

افرادی که نظر داده اند

  • مهمان - سروش جمشیدیان

    بسیار عالی

    0 Like

درباره ما

کسب و کار ما مشخص است . آموزش  و مشاوره مهارت های نرم مدیریت ، مهارت های کسب و کار و مهارت های هوش مالی تخصص ماست.

محصولات ما به صورت تالیف و ترجمه انواع کتاب ، خدمات مشاوره حضوری ،آموزش های آنلاین ، محصولات صوتی و تصویری ،کارگاه ها و سمینار ها ،عرضه می شود.

 

تماس با ما

آدرس : سعادت آباد - بلوار پاکنژاد - خیابان شهید صبحی - پلاک 2 - واحد 1

تلفن : 22149617-021

فکس : 22149540-021

پیامک : 30008810149617

ایمیل : Info{at}modirsazan.com

مدیرسازان در شبکه های اجتماعی