یکشنبه, ۰۶ خرداد ۱۳۹۷

 امروز قصد داریم باتکنیکی ساده به گوشه ای پررنگ از دانش مالی یعنی حسابداری مدیریت و اهمیتش برای مدیران نظرکنیم .

و اما تکنیک امروز : اطلاعات را همانند کالا و خدمات در نظر بگیرید

این جمله یعنی چی ؟

یعنی :

اطلاعات همانند کالا و خدمات مي توانند كيفيتی خوب يا بد داشته باشند.

اطلاعات همانند کالا و خدمات مي توانند به موقع يا با تاخير ارائه شوند.

اطلاعات همانند کالا و خدمات مي توانند مربوط يا نامربوط عرضه و ارائه شوند.

روشهای نگهداری و استفاده از اطلاعات هم مانند کالا و خدمات مي توانند فوايد یا هزینه های زیادی برای شرکتها در بر داشته باشند.

 

اصولا" کلمه "کالا" و کلمه "خدمات" در کسب‌وکارها ذهن شنونده را به سمت شرکتهای تولیدی و شرکتهای خدماتی می‌برد ، البته اگر خوب نگاه کنیم خدمات نیز به نوعی مانند کالا، تولید و ارائه می شوند اما چون خدمات همزمان با توليد مصرف مي شوند و نمی توان خدمات را مثل كالا در انبار نگهداري كرد ما از کلمه کالا و خدمات به‌صورت مجزا استفاده کردیم تا توجه شما رو فقط به این نکته جلب کنیم که شركتهاي خدماتي اتکاء بیشتری به نيروي انسانی دارند تا سرمایه و انباشت کالا و مواد.

 

اما هدف دوم ما از تاکید بر روی کلمه خدمات این بوده که بگویم بسياري از تكنيكهایی که براي اندازه گيري قیمت تمام شده و سنجش عملكرد و ...  واحدهاي توليدي ابداع شده، در بخش خدمات نيز بدون هیچ مشکلی قابل بکارگیری هستند مانند "خدمات حسابداری مدیریت" چرا که تطبیق و سنجش نيازهای خدماتی شرکتها ازجمله خود شرکتهای تولیدی فقط با این ابزار سنجیده می‌شود ولاغیر .

همانطور که در مقاله رابطه دانش مالی با وظائف مدیران کسب وکار اشاره کردیم وظائف هر مدیری بطورکلان به چهار جزء تصميم گيري –  برنامه ریزی –  رهبری اجرا  و  کنترل  تقسیم می گردد. طراحي روش هایی که به تامین گزارشات مورد نياز مديران براي تصميم گيري و برنامه ريزي و رهبری و اجرا و در نهایت کنترل و نظارت عالیه بر فعالیت ها کمک کند اصلي ترین هدف حسابداري مديريت است

حالا بیاییدکمی دقیقتر به وظائف مدیر و اهداف حسابداری مدیریت نگاه کنیم

اگر بپذیریم فرآیند تصمیم گیری5 یک مدیر خلاق به ترتیب شماره  از ایجاد نیاز 1 سپستعریف مسئله2 و شناسائی راه حل های مختلف 4پس از اطلاعات جمع آوری شده 3 شکل بگیرد بدون شک به اهمیت اطلاعات قابل اتکاء و طبقه بندی شده برای تصمیات صحیح مدیر پی خواهیم برد.

حالا این اطلاعات طبقه بندی شده باید چه خصوصیاتی داشته باشند؟

اطلاعات بايد با مسئله ایجاد شده جهت تصميم گیری مربوط و مرتبط باشند.

اطلاعات باید بهنگام و قابل استناد باشند زيرا مرور زمان ارزش اطلاعات را کاهش میدهد.

اطلاعات بايد صحيح  و دقیق باشند. چرا که اطلاعات غلط ، تصمیمات نادرست را در بر دارد.

 

پس اطلاعات حسابداری مدیریت با ویژگی های بالا به مدير کمک میکند که متمرکزتر در راستاي اهداف قدم برداشته و با توجه به بودجه متناسب ، اقدام به تصمیم و اجرا کند.

گره خوردن "کنترل و نظارت" که کلیدی ترین وظیفه مدیر برای بقاء شرکت است به اصلی ترین هدف حسابداری مدیریت یعنی "سنجش اطلاعات"  باعث میشود که انواع  بررسیهای کمّی چه در بُعد منابع انسانی که مبنايي براي تشويق و ارتقاء کارکنان بكار رود و چه در سایر ابعاد هزینه و درآمدی شرکتها به جهت توجيه پذيري مالی و سودآوری برنامه ها و طرح ها برای ادامه یا اصلاح یا توقف فعالیت بکار رود.

به‌طور مثال اطلاع از افزایش هزینه برق کارخانه نسبت به دوره های قبل پس از سنجش حسابداری مدیریت به بيش از مبلغ بودجه به مديريت كمك کند كه  تصميمی بر اصلاح روش استفاده یا حتی جایگزینی انرژی ارزان تری برای کارخانه بگیرد. اگر چه منابع اطلاعات تهيه شده توسط سيستم مالی یکسان است ، اما باید توجه داشت که طبقه بندی و اتخاذ این اطلاعات برای حسابداری مدیریت صرفا" مورد استفاده مدیران درون سازمانی برای تصميم گيري، برنامه ريزي، اجرا و كنترل عمليات مي باشد

به‌طور مثال اطلاعاتي نظير مقادير فيزيكي، تنوع محصولات، مواد، ساعات کار صرف شده، گردش موجودی انبار و زمان مناسب عرضه و ... با ترکیب شدن با اطلاعات تاریخی و تطبیق با پیش بینی ها برای مدیران درون سازمانی بسیار مهم و کاربردی و تصمیم ساز است تا استفاده کنندگان برون سازمانی که بیشتر به حسابداری مالی نیاز دارند.

ما می توانیم به دو وظیفه اصلی حسابداری مدیریت با نگاهی اجمالی به روال بودجه بندی پی ببریم

وظیفه اول : تسهيل تصميم گيري

وظیفه دوم : اثر بر تصميم گيری

بودجه بندی که از وظائف حسابداری مدیریت می‌باشد موجبات تصميم گیریهاي با اهميتي را در طول سال بوجود می آورد و در طی سال نیز با استفاده از اطلاعات مندرج در بودجه امر تصميم گيري مديران را  تسهيل مي کند تا همواره با سنجش مبالغ واقعی با مبالغ در بودجه از انحرافات با اهميت با خبر و با تجزيه و تحليل بهنگام مجددا" تصمیمات جدیدتری اتخاذ کنند.

به‌طور کلی حسابداري مديريت با ارائه روشها و ابزارهای سنجشی مثل سيستم مديريت هزينه یک سیستم برنامه ريزي و كنترل برای مدیران بوجود می آورد كه نیازهایی شبیه موارد زیر را مرتفع میکند :

اندازه گيري بهاي تمام شده کالا و فعالیت ها

تشخيص و حذف هزینه ها یا اقداماتی كه ارزش افزوده ايجاد نمي كنند

کاهش هزینه هایی که لطمه ای به كيفيت محصول، يا ارزش مورد انتظار نمی زنند

 تعيين كارآئي و اثربخشي مديريت بهنگام منابع و موجوديها

تشخيص و ارزيابي کارهایی که باعث افزایش بهره وری و رقابت و بهبود مستمر می گردد

امیدوارم آشنایی با تکنیک ساده این مقاله به تکنیکی بزرگتر و مهمتر یعنی اهمیت بکارگیری حسابداری مدیریت در مجموعه های خود پی برده باشید تا با تصمیمات مناسب حرکتی روان تر در مسیر رشد و توسعه و رقابت داشته باشید.

نظر خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظرات شما پس تایید مدیریت نمایش داده میشود.
  • نظری پیدا نشد

درباره ما

کسب و کار ما مشخص است . آموزش  و مشاوره مهارت های نرم مدیریت ، مهارت های کسب و کار و مهارت های هوش مالی تخصص ماست.

محصولات ما به صورت تالیف و ترجمه انواع کتاب ، خدمات مشاوره حضوری ،آموزش های آنلاین ، محصولات صوتی و تصویری ،کارگاه ها و سمینار ها ،عرضه می شود.

 

تماس با ما

آدرس : سعادت آباد - بلوار پاکنژاد - خیابان شهید صبحی - پلاک 2 - واحد 1

تلفن : 22149617-021

فکس : 22149540-021

پیامک : 30008810149617

ایمیل : Info{at}modirsazan.com

مدیرسازان در شبکه های اجتماعی