یکشنبه, ۰۶ خرداد ۱۳۹۷

در مقاله قبلی اشاره کردیم که هوش مالی یکی از مهمترین هوش ها در جوامع امروز بشری است که افراد با کسب و تقویت این هوش می توانند شرایط بهتر و مساعدتری را در زندگی و مدیریت فردی و توسعه کسب و کارشان که خود مهارت شگرفی را برای محیط خود فراهم آورند.امروز قصد داریم در مورد هوش و در نهایت هوش مالی با تاثیری محسوس از علم روانشناسی صحبت کنیم،

ممکن است از ترکیبات فراوان هوش که به گوشتان رسیده باشد مانند هوش حرکتی- هوش زبانی- هوشریاضی- هوش آکادمیک- هوش حرفه ای- هوش سلامتی- هوش هیجانی- هوش موسیقایی – هوش . . . . تا کنون به صرافت معنایی آن‌ها نیفتاده باشید در این مقاله قصد داریم با الهام از علم روانشناسی به هوش هیجانی بپردازیم که با توجه شرایط متغیر اقتصادی در کشور مالی از این مبحث در جهت هوش مالی استفاده ببریم. EQ بخش مهمی از «هوش» که شامل توانایی شناخت، درک و تنظیم هیجان‌ها و احساسات است. «هوش هیجانی» یا هوش احساسی یا هوش عاطفی است که از چهار مهارت اصلی تشکیل می‌شود :

1-    مهارت خودآگاهی:

توانایی شناسایی دقیق هیجان های خود و آگاهی از آن‌ها به هنگام بروز . کنترل تمایلات و احساسات فرد در نحوه واکنش به شرایط مختلف بی واسطه و بدون وقفه را خودآگاهی گویند

2-    مهارت خود مدیریتی:

یعنی اینکه شخص بتواند واکنش های هیجانی خود را در مقابل همه مردم و شرایط مختلف کنترل کند

3-    مهارت آگاهی اجتماعی:

توانایی در تشخیص دقیق هیجانات دیگران و درک اینکه دقیقاً چه اتفاقی در حال روی دادن است. یا به تعبیری تشخیص طرز تفکر و احساسات دیگران ، حتی زمانی که خودتان هماناحساسات یا تفکرات را ندارید که گاه از کلمه همدلی هم برای این مهارت استفاده می‌کنند

4-    مهارت مدیریت رابطه:

توانایی در به کارگیری «آگاهی از هیجانات دیگران» به منظور موفقیت درکنترل و مدیریت تعامل ها، که این مهارت، ارتباط واضح با شرایط و کنترل موثر تعارض های دشوار را در بر دارد علم روانشناسی صراحتا" به این موضوع اشاره دارد که : هیجانات مسری هستند، و در کار تیمی اعضاء سرنخ‌های هیجانی خود را، خوب یا بد، از همدیگر می‌گیرند. اگر یک تیم قادر به تشکر از احساسات یک عضو عصبانی نباشد، این هیجان می‌تواند آغازگر یک زنجیره منفی گردد. از طرفی دیگر، اگر تیم یاد گرفته باشد که به نحوی تأثیرگذار چنین لحظاتی را درک کرده و با آن‌ها روبرو شود، رنجش یا عصبانیت یکی از افراد گروه را نه اینکه مورد سرزنش و حمله قرار دهد بلکه با حضور مدیر تیم  به عدم تمایز بین خودآگاهی و همدلی تیم که منجر به تقویت هوش هیجانی تیم می گردد.

گاه افراد با تاثیر از هوش هیجانی خود در جذب منابع انسانی به‌طور مستقیم بیشترین انتفاع مالی را در میان مدت یا بلندمدت به سازمان می رسانند که نتیجه کار در نهایت به هوش مالی آن فرد تعبیر می‌شود برای مثال، یک گروه گرافیکی 44 نفر گرافیست و مسئول فنی که بجز مهارت‌های فنی قابل قبول در گرافیک و برنامه‌نویسی و کامپیوتر را به همراه دو مهارت نامشهود "آگاهی اجتماعی" و "مدیریت رابطه" به‌صورت خاص داشتند را جذب نمودند. و با اطمینان کامل به تفویض اختیار و قدرت بیشتر و دادن استقلالو آزادی عمل به آن‌ها با عامل انگیزشی درآمد بیشتر منتظر شدند تا با تولید انیمیشن های بین المللی با کیفیتی به مراتب بالاتر از قبل رشد و ارتقای مالی آن شرکت گرافیکی ببیند و درنتیجه با فراهم آمدن جومشارکتی و ایجاد فرهنگ کار تیمی خلاقانه اعضا اهداف از پیش تعیین شده را یکی یکی بدست آوردند.

این شرکت گرافیکی همان شرکت معروف پیکسار و مدیران آن کسانی نبودند جز استیو جابز و ادوین کتمول و محصولات این شرکت که در کشور ما نیز عرضه شده عبارتند از : داستان اسباب‌بازی1 و  2  و  3،  زندگی یک حشره، شرکت هیولاها، در جستجوی نمو و شگفت‌انگیزان، شرکت ماشین‌ها، راتاتویی،  وال-ئی، بالا بودند.جالب است بدانید که انیمیشن شگفت‌انگیزان باعث شد که سود خالص شرکت در چهار ماه ابتدائی سال 2005 میلادی به 161 میلیون دلار برسد که نسبت به سودخالص 54 میلیون دلاری دوره مشابه سال قبل تقریبا سه برابر افزایش داشت.

اعتقاد این مدیران به کاربردی بودن هوش هیجانی بیش از مهارت‌های فنی در کسب و کار خبر از هوش مالی آن‌ها میدهد بطوریکه درجایی ادوین کتمول صراحتا" اشاره می کند که یکی از مهمترین دلایل تمایز ما نسبت به رقیبان جذب افرادی بود که  بجز مهارت‌های فنی  و تکنیکال از دو مهارت‌ عمومی آگاهی اجتماعی و مدیریت روابط در انجام کار تیمی برخوردار بودند و همین دلیل کافی بود که با استقلال بیشتر و تفویض اختیار و قدرت بیشتر آن‌ها را در مسیر حرکت همراهی کنیم.

 هدف از بیان مثال و مطالب بالا آگاهی و تقویت هوش هیجانی شما خواننده نسبت به ارتباط هوش هیجانی با هوش مالی می‌باشد چرا که اگر به عوامل تشکیل دهنده هوش مالی را همانطور که در مقالات قبل اشاره کردیم و هفت عاملی که در آموزش هوش هیجانی، لحاظ می‌شود بیاندیشیم به این مهم دست می یابیم که خاستگاه هر دو این هوش ها بدون شک یک جا می‌باشد دقت کنید

 

 

سرفصل های عمومی و کلی هوش مالی

عواملی که در آموزش هوش هیجانی لحاظ می‌شود

-

سنجش میزان آمادگی

کسب پول بیشتر

ایجاد انگیزه

حفاظت از پول

تعیین اهداف قابل حصول

برنامه ریزی برای پول

انجام دادن تغییرات جهت دار

استفاده از پول به‌عنوان اهرم

ترغیب اقدامات عملی

بودجه بندی برای پول

ایجاد حمایت

ارتقاء آگاهی و هوشیاری مالی

تهیه‌ الگوها و مدلها

 بجز مورد اول در هوش هیجانی که خود از زیرشاخه های تعیین اهداف قابل حصول می‌باشد بقیه عوامل دو سرفصل اشاره‌شده نظیر به نظیر با هم منطبق می‌باشند و در آخر مطلب اشاره کنم که این خاستگاه جایی جز کسب دانش و اطلاعات و آگاهی برای تداوم فعالیت در زندگی در ابتدا و کسب و کار و مدیریت فردی در ادامه ی مسیر نبوده و نیست.

 

تألیف

کیوان ریاحین

مدیر سازان

نظر خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظرات شما پس تایید مدیریت نمایش داده میشود.
  • نظری پیدا نشد

درباره ما

کسب و کار ما مشخص است . آموزش  و مشاوره مهارت های نرم مدیریت ، مهارت های کسب و کار و مهارت های هوش مالی تخصص ماست.

محصولات ما به صورت تالیف و ترجمه انواع کتاب ، خدمات مشاوره حضوری ،آموزش های آنلاین ، محصولات صوتی و تصویری ،کارگاه ها و سمینار ها ،عرضه می شود.

 

تماس با ما

آدرس : سعادت آباد - بلوار پاکنژاد - خیابان شهید صبحی - پلاک 2 - واحد 1

تلفن : 22149617-021

فکس : 22149540-021

پیامک : 30008810149617

ایمیل : Info{at}modirsazan.com

مدیرسازان در شبکه های اجتماعی