سه شنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۷

ورود کاربران

تعریف و توصیف

الهام‌بخشی جرقه‌ای است که منجر به انگیزه می‌شود و در ادامه انگیزه منجر به عمل. رهبران به دیگران برای رسیدن به یک هدف مشترک انگیزه می‌دهند و الهام‌بخش دیگران برای انجام کاری برای خودشان هستند.

الهام‌بخشی جرقه‌ای است که از طریق آن آتش درون ما روشن می‌شود و ما را به کار وامی‌دارد. الهام‌بخشی به ما دلیل و شوق کار کردن می‌بخشد. رهبرانی که می‌توانند الهام‌بخش دیگران برای انجام کاری برای خودشان باشند، موهبتی در اختیار دارند که همه دنیا به دنبال آن هستند.

افراد می‌توانند از خود طبیعت هم الهام بگیرند: یک غروب زیبا، نسیمی روی آب یا رودخانه‌ای که از یک کوه پایین می‌آید [می‌توانند الهام‌بخش باشند]. درواقع هر نوع تحریک یکی از حواس پنچ‌گانه می‌تواند منجر به الهام‌بخشی شود. با وجود تمامی این منابع برای الهام، الهام گرفتن اتفاقی نیست که زیاد رخ دهد. ولی رهبران کارآمد [کسانی هستند که] می‌توانند الهام‌بخش دیگران باشند.

استراتژی‌ها

از واژگان مثبت استفاده کنید!

واژگان مثبت باعث ایجاد احساسات مثبت در دیگران می‌شوند. با یادآوری استعدادها، مهارت‌ها و توانایی‌های افراد، آن‌ها را تشویق کنید. تمرکز خود را بر روی کارهایی که این افراد انجام داده‌اند بگذارید و نه کارهایی که انجام نداده‌اند. یک شخصیت مثبت از خود به نمایش بگذارید.

به دیگران نشان دهید که برای مسائل اهمیت قائل هستید.

افراد تا وقتی ندانند موضوعی چقدر برای شما مهم است، اهمیتی نمی‌دهند که شما چقدر در مورد آن موضوع اطلاعات دارید. به دیگران توجهی واقعی داشته باشید.

یک نمونه خوب باشید.

افراد از کسانی که «به حرفشان عمل می‌کنند» الهام می‌گیرند. از به اشتراک گذاشتن داستان موفقیت‌های خودتان نترسید. رهبرانی الهام‌بخش کسانی هستند که به حرف‌هایشان عمل می‌کنند و خودشان نمونه‌ای از چیزهایی که می‌گویند هستند.

دیگران را به چالش بکشید.

رهبرانی که ما همیشه از آن‌ها متنفریم ، کسانی هستند که ما را به چالش می‌کشند تا بهترین عملکرد را داشته باشیم. چالشی که به درستی بوجود بیاید هم انگیزه می‌دهد و هم الهام‌بخش است. 

داستان‌هایتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

افراد نیاز دارند تا به آنچه دستیابی به آن  ممکن است باور پیدا کنند. داستان‌هایی که افراد بتوانند باآن‌ها ارتباط برقرار کنند می‌توانند بسیار الهام‌بخش باشند. داستان‌هایی انتخاب کنید که عزمی راسخ و ایستادگی مشابهی [با آنچه شما بدنبالش هستید] در آن‌ها دیده شود.

مشتاق باشید!

جهت الهام‌بخش بودن برای دیگران هیچ راهی بهتر از این وجود ندارد که خودتان پر از شوق واشتیاق باشید. این شوق انرژی‌ای است که به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود. اشتیاق برای این که موثر باشد باید واقعی باشد. نمی‌توان وانمود به شور و شوق کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تهیه و تنظیم

امیررضا محمودی

مدیرسازان

نظر خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظرات شما پس تایید مدیریت نمایش داده میشود.
  • نظری پیدا نشد

درباره ما

کسب و کار ما مشخص است . آموزش  و مشاوره مهارت های نرم مدیریت ، مهارت های کسب و کار و مهارت های هوش مالی تخصص ماست.

محصولات ما به صورت تالیف و ترجمه انواع کتاب ، خدمات مشاوره حضوری ،آموزش های آنلاین ، محصولات صوتی و تصویری ،کارگاه ها و سمینار ها ،عرضه می شود.

 

تماس با ما

آدرس : سعادت آباد - بلوار پاکنژاد - خیابان شهید صبحی - پلاک 2 - واحد 1

تلفن : 22149617-021

فکس : 22149540-021

پیامک : 30008810149617

ایمیل : Info{at}modirsazan.com

مدیرسازان در شبکه های اجتماعی