سه شنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۷

ورود کاربران

 

10 قانون برای متقاعد کردن به شیوه‌ای مؤثر 

1. مشکل را مشخص کنید. مشخص کنید که این مشکل ناشی از یک سوءتفاهم است (عدم موفقیت در درک صحیح یکدیگر) یا یک اختلاف واقعی وجود دارد (عدم موفقیت در توافق حتی وقتی دو طرف درک صحیحی از یکدیگر دارند). در مواقعی که یک اختلاف واقعی وجود دارد الزاماً داشتن درک بهتر از یکدیگر به حل شدن مشکل نمی‌انجامد. افراد معمولا بر این باور هستند که هر بحث میدان جنگی است که در آن قرار است بفهمیم چه کسی درست می‌گوید. بحث ولی معمولا میدان جنگی است که در آن مشخص می‌شود چه کسی سمج‌تر و لجوج‌تر است.

2. هدف خود را مشخص کرده و اطلاعات لازم را به دست آورید. در مورد چیزی که می‌خواهید به دست آورده و دلیل آن تصمیم بگیرید. همه اطلاعات مورد نیاز برای پشتیبانی از بحث خود را جمع‌آوری کنید. مباحث احساسی را حذف کنید تا شما و دیگران بتوانید تنها بر اساس اطلاعات و واقعیت‌ها دست به قضاوت در مورد پیشنهاد بزنید.

3. بفهمید طرف دیگر چه می‌خواهد. کلید متقاعد کردن همیشه در دیدن پیشنهاد خود از زاویه دید طرف مقابل است. بفهمید که او چطور به مسائل نگاه می‌کند. چیزی که او نیاز داشته و می‌خواهد را مشخص کنید.

 

9. طرف مقابل را بخشی از ایده خود کنید. از او بخواهید مشارکت کند. نقطه مشترکی بیابید تا بتوانید کار خود را با توافق شروع کنید. سعی نکنید طرف مقابل را در بحث شکست دهید. این کار تنها باعث ضدیت بیشتر او می‌شود.

10. توافق کنید و دست به عمل بزنید. لحظه مناسب برای توافق و تثبیت پیشنهاد را انتخاب کنید. بحث را زیادی طولانی نکنید تا خطر از دست دادن پیشنهادتان وجود نداشته باشد. پس از بحث به سرعت کار را ادامه دهید.

 

با تشکر

مدیرسازان

 

 

 

 

نظر خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظرات شما پس تایید مدیریت نمایش داده میشود.
  • نظری پیدا نشد

درباره ما

کسب و کار ما مشخص است . آموزش  و مشاوره مهارت های نرم مدیریت ، مهارت های کسب و کار و مهارت های هوش مالی تخصص ماست.

محصولات ما به صورت تالیف و ترجمه انواع کتاب ، خدمات مشاوره حضوری ،آموزش های آنلاین ، محصولات صوتی و تصویری ،کارگاه ها و سمینار ها ،عرضه می شود.

 

تماس با ما

آدرس : سعادت آباد - بلوار پاکنژاد - خیابان شهید صبحی - پلاک 2 - واحد 1

تلفن : 22149617-021

فکس : 22149540-021

پیامک : 30008810149617

ایمیل : Info{at}modirsazan.com

مدیرسازان در شبکه های اجتماعی