سه شنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۷

ورود کاربران

 

 فرهنگ یک سازمان تاثیر بسزایی در چگونگی رفتار افراد دارد. بدین ترتیب باید فرهنگ سازمان را تا جای ممکن مدیریت کرد. یکی از مشکلات مدیریت فرهنگ این است که فرهنگ یک سازمان در طول زمان شکل می‌گیرد و به همین دلیل به طور عمیقی در آن تنیده شده است. ایجاد تغییردر این فرهنگ دشوار است. ولی اگر فرهنگ سازمانی ناکارآمد باشد یا نیازهای جدیدی در فرهنگ کنونی ایجاد شده باشند، لازم استبرنامه‌ای برای تغییر فرهنگ سازمانی پدید بیاید.

 

پشتیبانی از فرهنگ سازمانی و تغییر فرهنگ‌

فرهنگ‌هایی که در سازمان تنیده شده باشند تاثیر بسزایی در رفتار سازمانی و در نتیجه در عملکرد آن سازمان دارند. اگر فرهنگ مناسب و موثری در سازمان وجود داشته باشد آنگاه با استفاده از مدیریت فرهنگ باید قدم‌هایی برای پشتیبانی و تثبیت آن برداشت. اگر فرهنگ سازمانی نامناسب باشد، آنگاه باید تلاش کرد تا تغییرات مورد نیاز تشخیص داده شده و برنامه‌هایی برای تغییر آن تدوین و اجرا شوند.

 

برنامه‌های مدیریت فرهنگ

هدف برنامه‌های مدیریت فرهنگ حفظ و حمایت از بخش‌های مفید و کارآمد فرهنگ سازمانی کنونی است.

قوی‌ترین سازوکارهای عمده برای تحکیم و تثبیت فرهنگ به این ترتیب هستند:

.چگونگی رفتار رهبران – سبک مدیریتی آن‌ها

.مواردی که مدیران به آن‌ها توجه می‌کنند، می‌سنجند و کنترل می‌کنند

.واکنش رهبران به اتفاقات بحرانی و بحران ها

.شاخصه‌های مربوط به تقسیم تشویق‌ها و جایگاه سازمانی و شاخصه‌های مربوط به استخدام، انتخاب کارمندان، ارتقا شغلی و تعهد

 

 

تغییر فرهنگ سازمانی

تحلیل فرهنگ سازمانی موجود ممکن است نیاز به تغییرات اساسی را آشکار کند. ولی فرهنگ سازمانی چیزی است که به صورت عمیق در سازمان تنیده شده و تغییر دادن آن ممکن است کاری دشوار و طولانی مدت باشد.یک برنامه برای تغییر جامع فرهنگ سازمانی ممکن است بخشی بنیادی از برنامه تغییرات در یک سازمان باشد. ولی برنامه تغییر فرهنگ سازمانی می‌تواند تنها روی بخش‌های خاصی از فرهنگ سازمانی، مثل عملکرد، کیفیت، خدمات به مشتریان یا کار تیمی، متمرکز باشد. در هر مورد ارزش‌های زیربنایی باید تعریف شوند. احتمالا لازم خواهد بود تا بر اساس این که چه بخشی نیاز به توجه فوری‌تری دارد، اولویت‌بندی صورت گیرد.

 

شما چطور می‌توانید کمک کنید.

شما به عنوان یک مدیر یا رهبر تیم تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر چگونگی مدیریت یا تغییر فرهنگ سازمانی دارید. شما می‌توانید این کار را بدین ترتیب انجام دهید:

 با اطمینان یافتن از این که درک درستی از ارزش‌های سازمان در بخش‌های کلیدی عملکرد، کیفیت، توجه به مشتری، کار تیمی، رفتار منصفانه باافراد و مسئولیت‌پذیری اجتماعی وجود دارد.

 با «زیستن ارزش‌ها» - پذیرفتن نقش الگو برای تیم با انجام دادن نقش خود در فرایند تدوین و اجرای مدیریت فرهنگ سازمانی یا در برنامه‌های تغییر بخش‌هایی مثل کیفیت و توجه به مشتری با تاثیرگذاری بر اعضای تیم و انتقال غیرمستقیم رفتار مورد انتظارتان از آن‌ها. رفتاری در جهت تثبیت ارزش‌های سازمانی و تبدیل آن‌ها به «ارزش‌هایی عملی» به جای «ارزش‌هایی کلامی»، که تنها به زبان آورده می‌شوند.

 

با تشکر

مدیرسازان

 

 

 

نظر خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظرات شما پس تایید مدیریت نمایش داده میشود.
  • نظری پیدا نشد

درباره ما

کسب و کار ما مشخص است . آموزش  و مشاوره مهارت های نرم مدیریت ، مهارت های کسب و کار و مهارت های هوش مالی تخصص ماست.

محصولات ما به صورت تالیف و ترجمه انواع کتاب ، خدمات مشاوره حضوری ،آموزش های آنلاین ، محصولات صوتی و تصویری ،کارگاه ها و سمینار ها ،عرضه می شود.

 

تماس با ما

آدرس : سعادت آباد - بلوار پاکنژاد - خیابان شهید صبحی - پلاک 2 - واحد 1

تلفن : 22149617-021

فکس : 22149540-021

پیامک : 30008810149617

ایمیل : Info{at}modirsazan.com

مدیرسازان در شبکه های اجتماعی